تابلو فشار متوسط کمپکت

 

با توجه به مشکلات مربوط به کمبود فضا و هزینه ­های بسیار بالای زمین در شهرهای بزرگ و صنعتی، بهره ­گیری از تجهیزات الکتریکی ایمن با حجم کوچک از اهمیت فوق العاده ­ای برخوردار است.

تابلوهای فشار متوسط کمپکت ثانویه (Secondary) با بهر­ه گیری از تکنولوژی ­های جدید در زمینه کاهش قوس ­های الکتریکی در یک طراحی جدید با ابعاد کم توانسته بخشی از این نیاز قابل توجه را مرتفع سازد. ب­کارگیری محفظه ­های گاز هگزا فلوراید سولفور (SF6) و خلأ (Vacuum)  برای دفع قوس ­های الکتریکی در هنگام قطع و وصل دژنکتورهای Lateral یکی از عمده ­ترین ویژگی ­های تجهیزات تابلو فشار متوسط کمپکت می ­باشد که باعث ارتقای سطح ایمنی در بهره ­برداری و عدم نیاز به تعمیر و نگهداری در طول مدت زمان عمر مفید تابلو های کمپکت می­ گردد.

طراحی مدولار تابلو های فشار متوسط کمپکت بگونه ­ای است که هر سلول بطور مجزا و تفکیک شده مجهز به دریچه ­ی انفجار بوده و امکان توسعه از طرفین  (Extendable) و قابلیت نصب تجهیزات اتوماسیون با موتوردارشدن سکسیونر و دژنکتور بصورت ثابت و کشویی را دارد.

با توجه به نیاز پروژه ها،تابلو های فشار متوسط کمپکت دارایآرایش­های مختلف شامل:

سلول­ های سکسیونری قابل قطع زیر بار  SF6 جهت فیدرهای ورودی و خروجی شبکه، سلول ­های اندازه گیری، سلول­ های سکسیونری فیوزدار و سلول ­های دژنکتوری جهت حفاظت فیدرهای خروجی شبکه و فیدرهای خروجی ترانسفورماتوری با امکان استفاده از انواع حفاظت ­های ثانویه جریانی و ولتاژی بر روی تابلوهای فشار متوسط کمپکت وجود دارد.

تابلوهای کمپکت فشار متوسط شرکت طیف آسا البرز، مطابق استاندارد IEC 62271-200  در سطوح ولتاژی 12، 24 و 36 کیلو ولت و جریان نامی 630 و 1250 آمپر با سطح اتصال کوتاه 25 کیلو آمپر، طراحی و تولید گردیده و دارای تأییدیه­ های شرکت توانیر و گزارش آزمون پژوهشگاه نیرو و آزمایشگاه­ های صنایع انرژی ایران (EPIL) می باشند.