تابلو ترانس ایزوله بیمارستانی

  

همانطور که می دانیم اتاق های عمل، NICU ،ICU ،CCU، رادیولوژی، دیالیز و آزمایشگاه ها مهمترین بخش های یک بیمارستان و یا مراکز درمانی را تشکیل می دهند. لذا طراحی سیستم الکتریکی این بخش ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

تا سال 1363 ترانس ها و تابلوهای ایزوله مورد نیاز بیمارستان های کشور از کشورهای آمریکا، انگلیس و غیره با خروج مقدار قابل توجهی ارز تأمین می شد و با توجه به نیاز کشور به خودکفایی در تولید این محصول، شرکت طیف آسا البرز در سال 1363 شروع به تولید تابلوهای ترانس ایزوله بیمارستانی با ظرفیت های مختلف کرد و در سال 1364 اولین سری تابلوهای ایزوله بیمارستان خود را به بازار عرضه نمود.

تابلوهای ایزوله ساخت شرکت طیف آسا البرز توسط انستیتو الکترونیک دانشکده فنی دانشگاه تهران مورد آزمایش های متعدد قرار گرفته است و طبق استاندارد ملی IEC ایران (ترانسفورماتورهای جداکننده تک فاز) تولید می شوند. این شرکت از سال 1383 تولیدات خود را مطابق با استاندارد IEC 60364-7-710 ارائه می نماید.

 خصوصیات کلی تابلو ترانس ایزوله بیمارستانی:

 - درب و بدنه از ورق روغنی به ضخامت 1.5 میلی متر با رنگ پودری الکترواستاتیک و در صورت درخواست مشتریان استفاده از ورق استیل
 - دارای درجه حفاظت IP متناسب با درخواست مشتری
 - روبنده های مناسب لولایی
 سطح ولتاژ نامی 220VAC-50~60HZ
 مجهز به ترانس با شیلد الکترواستاتیک جهت جلوگیری از اتصال حلقه به حلقه و کاهش کوپلاژ الکترومغناطیسی با کلاس عایقی
 - دارای رله نشتی جریان قابل برنامه ریزی BENDER آلمان با قابلیت اتصال به شبکه BMS  و مجهز به صفحه دیجیتال جهت اطمینان از عملکرد دستگاه با آلارم صوتی و نشانگر خطای جریان
 کلیدهای مینیاتوری دوپل با قدرت قطع 10KA برای فیدرهای ورودی و خروجی
 سهولت در افزایش و یا کاهش تعداد خروجی های دستگاه
 مجهز به ترمینال های فاز، نول و ارت از نوع مرغوب و استاندارد
 دارای فن با ترموستات
 توان نامی 3-5-7.5-10-12.5-15-20-25 کیلو ولت آمپر (KVA)
 دارای 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

در زیر 3 نما از لایه های درب محافظ یک نمونه از تابلو ترانس ایزوله بیمارستان ساخت طیف آسا البرز را مشاهده می نمایید: